« Siječanj 2022 »

Ukupno: 32018

Otvaranje novog praktikuma za učenike pomoćne kuhare i slastičare
Autor: Ivana Jurašinović, 13. 9. 2021.

„U petak, 10. rujna 2021., svečano smo otvorili novi, treći, kuharski praktikum za učenike pomoćne kuhare i slastičare. Radovi su trajali tijekom cijele prošle školske godine. Situacija s pandemijom korona virusa usporavala je dovršetak radova, ali na sreću radovi su gotovi i naši učenici u novu školsku godinu ulaze s jednim praktikumom više. Novi praktikum značajno olakšava rad nastavnika i učenika jer više nismo primorani praktičnu nastavu održavati u dvije smjene. Sada imamo dovoljno odgovarajućeg prostora za rad u jednoj smjeni. U praktikum je sa svom opremom uloženo više od 300 000 kuna“ – prema izjavi ravnateljice škole Mirele Brlić – Trnka.

Ništa od ovoga ne bi uspjeli bez pomoći vrijednih donacija i suradnje s lokalnom zajednicom. Naši sponzori su bili: Brodsko-posavska županija – Upravni odjel za obrazovanje šport i kulturu, Grad Nova Gradiška, Auto servis „Turkalj“ Rešetari, Frigus d.o.o. Davor, Servis kućanskih aparata Frigo Nova Gradiška, Hrvatske šuma – podružnica Nova Gradiška, Elterm d.o.o. Nova Gradiška, Termocentar d.o.o. Nova Gradiška, Općina Cernik, Klindžić gradnja Rešetari, T-montaža Cernik, Marković transport Nova Gradiška, Despina d.o.o. Nova Gradiška, Auto tim Krešo j.d.o.o. Nova Gradiška, Interijer Podobnik Cernik, Odlagalište d.o.o. Nova Gradiška, Eko-kong d.o.o. Nova Gradiška, Elcom Zapolje i DTI instalacije.

Za dio radova i opreme zaslužni su i učenici naše škole sa svojim majstorima. Aktivno su se uključili naši instalateri kućnih instalacija, stolari, monteri i pomoćni bravari. Ovim putem se, još jednom u ime učenika i djelatnika, svima srdačno zahvaljujemo.